Hypotéka

Cenu hypotéky spoznáte, až keď ju definitívne splatíte.

Čo získate znížením úrokovej sadzby na hypotéke?

Veľa ľudí dnes získava na existujúcich úveroch ešte nižšie sadzby ako mali doteraz. Čo tým získavajú?

  • Zníži sa im splátka – zostáva tak viac peňazí v rozpočte
  • Skrátia si dobu splatnosti úveru – splatia tak úver skôr a ušetria tak niekedy až 5 rokov splácania
  • Menej preplatia – vďaka nižším sadzbám šetria tisícky eur, ktoré by museli nechať na úrokoch v banke

Dôležité je, aby ste si správne namiešali hypotekárny kokteil.

Vybrať si takú splátku, aby váš rozpočet neskrachoval. Na druhej strane, aby ste nesplácali celý život úroky druhým a boli otrokom hypotekárnej splátky.

3 Poplatky, na ktorých vám vie banka spraviť zľavu

Vedenie účtu

väčšina bánk chce, aby ste úver splácali z účtu, ktorý si otvoríte u nich. Má to niekoľko výhod ako zníženie úrokovej sadzby alebo odpustenie spracovateľského poplatku. Za účet musíte samozrejme platiť, ale aj to sa obísť. Poplatok za vedenie účtu sa znížiť na minimum využívaním platobnej karty, nastavením trvalých príkazov a podobne. Ušetrené peniaze môžete použiť na mimoriadnu splátku hypotéky.

Úroky

Úroková marža banky je spôsob, akým banky zarábajú peniaze. Je to tiež ukazovateľ, ktorý v obrovskej miere vplýva na vaše úverové preplatenie. Tu vzniká priestor na ušetrenie nákladov spojených s úverom. Príklad: Chcete si zobrať úver na bývanie vo výške 100.000€ so splatnosťou 30rokov. Pri úrokovej sadzbe nižšej o 0,1% úspora predstavuje viac ako 1.500€! Je v možnostiach banky znížiť úroky smerom dole, aj keď sa niekedy tvári, že to nejde.

Spracovateľský poplatok

Je to poplatok za činnosti, ktoré musí váš bankár urobiť predtým, ako dostanete peniaze na účet. Často býva predmetom bankových reklamných kampaní. V rámci akcie môžete získať až 100% zľavu z poplatku. Okamžite tak ušetríte stovky eur. Štandardne sa spracovateľský poplatok pohybuje od 0,7% z výšky úveru. Ak je úver 100.000€, poplatok je spravidla 700€. Ak je úver 50.000€, poplatok je 350€. Chcete na ňom ušetriť?

Prešli sme celé Slovensko, aby sme spravili prieskum o
našich bankách a poisťovniach

Čo sme sa dozvedeli?

Stiahnuť bezplatný E-book
E-book v hodnote 149 € ZDARMA
na stiahnutie len do 20. 12. 2015 !