Úvery a pôžičky

Riadne splácajte, úvery spájajte a znížte si tak úroky na minimum.

Máte úvery a pôžičky?

Málokto nie. Ako z nich spraviť dobrého sluhu a nie zlého pána?

  • Riadne splácajte – aby ste mali v rukách dobré karty na vyjednávanie s bankou, musíte úvery riadne splácať. Riadne splácanie je základ.
  • Pýtajte si lepšie podmienky – akonáhle riadne splácate vaše úvery, môžete začať vyjednávať. Dnes dokážete odísť z banky len s 1% pokutou, ktorá predstavuje zanedbateľnú sumu voči úspore.
  • Opakujte to dokola – ak získate lepšie podmienky, úver ďalej splácajte. Po 6 mesiacov návod zopakujte. Dostaňte sa na úroky, ktoré vám budú ostatní závidieť.

Dôležité je začať s bankou komunikovať.

Nájdite v šuplíkoch svoje staré úverové aj pôžičkové zmluvy a pozrite sa aké máte úroky. Ak ich všetky nemáte pod 8,0%, tak treba začať okamžite konať.

3 najčastejšie chyby pri úveroch a pôžičkách

Nespájate úvery a pôžičky do jednej

Viac splátok, väčšia šanca, že na niektorú zabudnete. Základom je, aby ste sa vo svojich splátkach ľahko a hravo vyznali. Čím viac ich máte, tým je náročnejšie držať si prehľad a tým je aj väčšia šanca, že na niektorú splátku jednoducho zabudnete. Potom stratíte možnosť vyjednávať a to by bola veľká škoda.

Nenecháte si vypracovať konkurenčné ponuky

Ak riadne splácate úver štandardne 6 mesiacov a viac, tak si môžete byť istý, že o vás budú mať iné banky veľký záujem. Radi vám ponúknu lepšie podmienky, ak budete splácať úroky im a nie vašej pôvodnej banke. Ak sa s vypracovanou ponukou vrátite do svojej banky, zistíte, že zrazu vám aj ona vie dať lepšie podmienky. Funguje to ako kúzlo. Spravte to a ušetríte.

Splácate s upomienkami

Ak splácate s upomienkami, banka vás má v moci. Vie, že úver v inej banke pravdepodobne nedostanete alebo s nevýhodnými podmienkami. Ťažko sa vyjednáva v banke o lepších úrokoch, ak banka vie, že nemáte kam inam ísť. Toto je zásadné pre vašu peňaženku a pre ľahší život aj keď splácate úvery. Za každú cenu sa snažte splácať včas a čím skôr sa poraďte s odborníkom. Môže zachrániť váš rodinný rozpočet.

Prešli sme celé Slovensko, aby sme spravili prieskum o
našich bankách a poisťovniach

Čo sme sa dozvedeli?

Stiahnuť bezplatný E-book
E-book v hodnote 149 € ZDARMA
na stiahnutie len do 20. 12. 2015 !