Životné poistenie

Poistka bez servisu je ako auto bez servisu. Po čase prestane fungovať.

Odkiaľ mám vedieť, či moje životné poistenie spĺňa všetko, čo treba?

Životné poistenie si ľudia zvyčajne uzatvárajú z troch dôvodov:

  • Cítia pocit zodpovednosti - chcú sa postarať o svoju rodinu, o svoje záväzky a dlžoby, sami o seba.
  • Majú pocit strachu - boja sa čo by sa s nimi stalo, keby sa im stala nehoda alebo by ich postihla choroba.
  • Niekto ich do toho dotlačil - niekedy to bývajú pracovníci bánk, poisťovní a maklérskych spoločností, inokedy partner/partnerka, dieťa.

Dôležité je, či chcete, aby vaša životná poistka spĺňala to čo má

Do akej miery vám finančne pomôže v prípade nehody či choroby. Nižšie uvádzame najčastejšie chyby, na ktoré by sme si mali dať vo svojej životnej poistke veľký pozor.

3 najčastejšie chyby v životnom poistení

Z nášho prieskumu aj našich dlhoročných skúseností vyplynuli tri závažné chyby, ktoré vás môžu nemilo prekvapiť.

CHÝBAJÚCE PRIPOISTENIA

Predstavte si, že platíte niekoľko rokov životné poistenie a príde k plneniu. Dostali ste ťažký zápal pľúc a ste tri mesiace práceneschopný. Napokon prekonáte náročnú chorobu a žiadate o plnenie z poisťovne. Čakáte na peniaze a od poisťovne vám namiesto peňazí príde vyrozumenie, že vaša žiadosť je zamietnutá. Prečo? Nemali ste pripoistenie, z ktorého by vám poistnú udalosť zaplatili. Ste prekvapení? My nie. Náš súkromný odhad je, že viac než 80 % poistných zmlúv nemá všetky dôležité pripoistenia. Ako ste na tom vy?

NESPRÁVNE NASTAVENÉ POISTNÉ SUMY

Táto chyba sa stáva veľmi často. Ak sa vás pri príprave vašej životnej poistky neopýtajú na váš príjem a vaše výdavky, tak neočakávajte, že máte správne nastavenú poistnú zmluvu. Čo by malo byť zohľadnené pri správnom nastavení poistných súm? Výška vášho príjmu, odvodov, ale aj vašich dlžôb či finančná situácia v rodine. Nie je nič horšie, ako keď sa vám stane vážna nehoda a poisťovňa je nútená poslať vám len „drobné“, pretože vaša životná poistka mala nesprávne nastavenú poistnú sumu.

ŽIVOTNÉ POISTENIE BEZ NÁSLEDNEJ STAROSTLIVOSTI

Kedy ste sa naposledy venovali svojej poistnej zmluve? Ako sa zmenila vaša životná situácia za posledných päť rokov? Pribudol vám úver? Zmenili ste prácu? Povýšili vás? Zvýšil sa vám príjem? Začali ste športovať? Prestali ste športovať? Otázok je mnoho. Ide o to, do akej miery sa tieto zmeny premietli do vašej poistnej zmluvy. Životná poistka môže byť nastavená pre 30-ročného slobodného remeselníka s príjmom 500 €, ktorý pravidelne športuje, a dnes ste 35-ročný vedúci zmeny s príjmom 850 €, ktorý sleduje futbal už len v televízii. Alebo ste žena, ktorá pracovala v administratíve a dnes ste na materskej už s druhým dieťaťom. Čo na to vaša poistná zmluva? Neplatíte si ju zbytočne?

Prešli sme celé Slovensko, aby sme spravili prieskum o
našich bankách a poisťovniach

Čo sme sa dozvedeli?

Stiahnuť bezplatný E-book
E-book v hodnote 149 € ZDARMA
na stiahnutie len do 20. 12. 2015 !